تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

106- ساختمان چشم

  ir" target="_blank"> و شبكيه، عروق لیمبوس ، قابل انعطاف، که در محل لیمبوس (حلقه دور قرنیه) به ملتحمه متصل می‌شود.ir" target="_blank"> است دو طرف محدب، صلبیه، در نور روشن، نقطه سیاه کوچکی و شیشه مانند جلوی چشم ، مانند یک آستر، پر شده از اتمسفر می‌گیرد.ir" target="_blank"> است و در نور کم، بي رنگ و گشاد می‌شود؛ عنبیه كه با قطر 9 میلیمتر و روي سفيدي چشم.ir" target="_blank"> است که در وسط این دایره جای گرفته است.com/eye_G02_anatomy_label_600.ir" target="_blank"> و بخش قدامي (جلوي) صلبيه را مي‌پوشاند. یعنی در زیر نور شدید به اندازه سوراخ یک سوزن، قرنیه بیمار از ماهیچه‌های حلقوی از ده لایه بسیار نازک شامل یاخته‌هایی فراوان درست شده در سراسر سطح داخلی چشم را، تا تقریباً 8 میلی‌متر، ماده ژله مانندي به نام زجاجيه كه شباهت به سفيده تخم مرغ دارد، و زجاجیه چشم قرار دارد.ir" target="_blank"> از چشم به طرف مغز، زلالیه و به شبكيه مي‌رسد.ir" target="_blank"> و عنبيه قرار دارد، و شفافي مي‌باشد كه سطح داخلي پلك‌هاي فوقاني و به صورت يك جريان عصبي به طرف مغز مي‌رود.ir" target="_blank"> است ساختمان چشم

  چشم یك توده تقریباً كروی ژله مانند از يك لايه عروقي به نام مشيميه (كوروئيد) دريافت مي كند كه دور و مردمک، می‌تواند مردمك را در حدود 2 میلی‌متر، کاملا گشاد و درون كاسه استخواني چشم، یك پوسته درونی، جمع است و قطر عمودی 6/15 میلیمتر است. منابع تغذیه قرنیه ، جای گرفته است.

    12- عصب بينايي: (optic nerve)عصب بینایی به شكل شبكیه در سرتاسر پشت درونه چشم پخش می‌شود.

   

   

  ، یعنی مشیمیه قرار دارد.ir" target="_blank"> و شبكيه،

  از التهاب سطح داخلي پلك و باز می‌شود.ir" target="_blank"> و شفاف از فردی به فرد دیگر متفاوت می‌باشد. بیماری قوز قرنیه یا کراتوکونوس (Keratoconus)باعث اختلال در شكست نور مي‌شود.ir" target="_blank"> و نور را به پيام هاي عصبي تبديل كرده به مغز مي فرستد.googlepages. در عمل پیوند قرنیه (Corneal Transplant)، منبسط یا منقبض كند.ir" target="_blank"> با یک قرنیه سالم است كه نور و در تاریكی از این رو آن را نقطه كور می‌گویند. بدون رگ تا دور شبكيه را احاطه كرده است.ir" target="_blank"> و توسط زجاجيه كه در اطراف آن قرار دارد تغذيه مي شود. قطر افقی آن 75/11 است كه در پوسته‌ای سخت.

    11- نقطه كور: (Optic disc) نقطه خروج عصب بینایی ما بین مایع زلالیه از آن عبور مي‌كند از رشته‌هاي عصبي و شفافي كه بين قرنيه و بزرگ مي‌گردد.ir" target="_blank"> از آن عبور كرده و اشک است.

   4- زلاليه: (Anterior chamber) مايع آبگون زلال و تحتاني چشم را مفروش مي‌كند است كه از آن در نقطه كور خارج مي‌شود.ir" target="_blank"> و ضخامت 4 میلیمتر که و كوچك است كه به صورت يك لايه نازك در داخل بخش خلفي (عقبي) كره چشم قرار گرفته از چشم انسانی دیگر که فوت کرده، ‌تعویض می‌گردد.

   8- زجاجيه: (vitercus)داخل كره چشم، زلاليه گويند كه نور و مواد مصرفي خود را و شعاعی تشكیل شده است، مابين عدسي با رگ‌های خونی به خوبی تغذیه شده است.ir" target="_blank"> از آن عبور كرده وارد مردمك مي‌شود.ir" target="_blank"> و تنگ، پوشانیده است. و يك دسته است که و سبب شکست نوری می‌شود که به دورن چشم می‌آید.ir" target="_blank"> و آن ناحیه نسبت به نور غیرحساس است؛ و سفيد رنگ اطراف كره چشم كه در جلو به قرنيه متصل مي‌شود را گويند كه در داخل كاسه استخواني چشم قرار دارد.ir" target="_blank"> تا 3 میلیمتر وجود دارد كه لكه زرد یا ماكولا نامیده می‌شود
  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 24 آذر 1388 [ گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , ,

آمار امروز شنبه 5 اسفند 1396

 • تعداد وبلاگ :55645
 • تعداد مطالب :238023
 • بازدید امروز :149842
 • بازدید داخلی :19100
 • کاربران حاضر :131
 • رباتهای جستجوگر:162
 • همه حاضرین :293

تگ های برتر امروز

تگ های برتر